9 медала за АК „Георги Дъков“-Плевен от два турнира

06:49, 05 окт 15 / Спорт 25 358 Шрифт:
Общо 9 медала спечелиха състезателите на плевенския клуб по лека атлетика „Георги Дъков“ от турнирите по хвърляния "Дионисополис" (Балчик) и „Децата на София“. Това съобщи старши-треньорът Галя Николова.

Тя допълни, че най-голямата изненада поднесе Геновева Иванова, която не само спечели първото място от надпреварата хвърляне на копие при девойки младша възраст, но и постави рекорд с постижение от 38,89 метра.

„С гордост мога да заявя, че атлетически клуб „Георги Дъков“ вече има рекордьорка. Геновева Иванова спечели надпреварата безапелационно“, коментира Галя Николова.

В Балчик отлично се представиха и Яна Копчева, която се върна със злато от сектор „Мятане на диск“ и бронз от надпреварата при „Мятане на гюле“ за девойки младша възраст. Първо място спечели и Мирослав Тодоров, който участва на хвърляне на копие при юноши старша.

Със сребро се окичиха Полина Макаева, Лидия Борисова, Александър Стоенчев, а Радан Илиев спечели бронзов медал. Добро представяне направиха също Гергана Стоенчева и Даниел Кънчовски.

На проведения в столицата турнир, АК „Георги Дъков“ участва с двама състезатели. Константин Йовчев извоюва бронзово отличие на 800 метра при момчетата, а Глория Радулова стана пета на спринт 400 м.

Следваща проява на нашите състезатели е турнир в град Луковит, който ще се проведе на 17 октомври.