Драма в Плевен: Спартак потъна след нулевото равенство с Дунав

21:27, 29 май 16 / Спорт 25 375 Шрифт:
Надеждите на стотиците привърженици на Спартак (Плевен) останаха попарени, след като мачът с Дунав (Русе) приключи 0:0. В края на последния, 30-и, кръг от първенството на "Б" ПФГ стана ясно, че плевенчани правят голяма крачка назад и устремно се спускат към "В" група.

Срещата протече сравнително равностойно, като и пред двете врати не липсваха интересни положения. През първото полувреме зрителите на стадион "Плевен" наблюдаваха динамична игра, която обаче не даде резултат.

През втората част домакините от Спартак проведоха няколко доста стойностни атаки, които така и не можаха да реализират.

Най-големият пропуск бе дело на голмайстора Григор Долапчиев, който не успя да реализира от дузпа, отсъдена от рефера на срещата в 75-а минута.

След края на мача феновете запазиха мълчание, тръгвайки си с наведени глави и натежали сърца.