„Гранд Про“ спечели първия финал от държавното по футзал

09:56, 07 май 16 / Спорт 25 238 Шрифт:
Варненският тим „Гранд Про“ победи „Левски София Запад“ в първия финал от държавното първенство по футзал. Шампионът се наложи със 7:6 след изпълнение на дузпи (3:3 в редовното време). Срещата, която се проведе в габровската зала „Орловец“, беше много интересна и динамична.

Три гола паднаха в рамките на първите пет минути на срещата, като още след 60 секунди игра Иво Здравков изведе столичния тим напред, но минута по-късно Димитър Петев изравни за „Гранд Про“. В 5-ата минута пък Веселин Геренски даде преднина на варненци. Така първата част завърши 2:1 за „Гранд Про“.

Развръзката в резултата настъпи в самия край, когато Христо Костов в 37-ата минута изравни, а Мартин Марков направи обрат за „Левски София Запад“ само минута по-късно. Още 60 секунди след това Ненад Райчич направи 3:3 и така мачът трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи.

При тях нервите на варненци се оказаха по-здрави. Пропуски за „Левски София Запад“ направиха капитанът Койчев, Добринов и Василев, а за варненския отбор - Димитров и Райчич.

При победа на „Левски София Запад“, ще се стигне до трети мач за титлата, който ще се проведе на 8 май.

„Гранд Про“: Иванов, Карагеоргиев, Степич, Райчев, Петев/ Герасимов, Геренски, Никулич, Димов, Димитров, Хаджиев, Колев, Райчич

„Левски София Запад“: Андреев, Цветанов, Тодоров, Койчев/ Несторов, Василев, Костов, Здравков, Шутев, Марков, Добринов, Стойков