Талантите на „Черно море“ станаха първи в Елитната до 15 години

18:47, 07 май 16 / Спорт 25 497 Шрифт:
Футболистите на „Черно море“ завършиха на първо място в Елитната юношеска група до 15 години. Талантите на треньора Мартин Христов победиха с 3:0 съперниците си от „Лудогорец“ и станаха лидери в зоналното първенство.

Варненци откриха головата си сметка в 18-ата минута. Капитанът Мартин Минчев се разписа след изпълнение на дузпа, отсъдена за спъване на Тугай Неджет. Последваха няколко пропуска на „моряците“, но в 50-ата минута Минчев отбеляза второто си попадение в мача. В 64-ата минута пък Велислав Василев засече с глава центриране на Кристиян Парашкевов и оформи класическото 3:0.

Победата малко беше помрачена от неприятен инцидент. След сблъсък с противников играч, мачът приключи за Ангел Игнатов. Наложи се футболистът на „Черно море“ да бъде откаран и с линейка.

„Хубава победа постигнаха момчетата. Стараха се, играха добре, което е най-важното. Само в първите 5-6 минути имахме колебания. Аз се опитах да им обясня, че първото място няма толкова голямо значение, но те винаги играят за победа. Малко бяха напрегнати, но след първия гол се отпуснаха, заиграха както могат. След първия ни гол „Лудогорец“ нямаше удар към вратата ни. А ние имахме доста ситуации, два гола още вкарахме. Играхме добре срещу добър отбор, който добре разиграва топката, опитва се да играе футбол. Заслужено победихме“, коментира след мача треньорът на „Черно море“ Мартин Христов.

„Черно море“: Иван Дичевски, Ангел Игнатов (15 - Мердин Адем), Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Филип Иванов, Кристиян Парашкевов, Християн Фоти, Велислав Василев (67 - Николай Караиванов), Иван Иванов (55 - Павел Георгиев), Тугай Неджед (58 - Ерих Шабан), Мартин Минчев