„Гранд Про“ триумфира с купата по футзал пета поредна година

10:18, 08 май 16 / Спорт 25 560 Шрифт:
Отборът на „Гранд Про“ спечели шампионската титла от Държавното първенство по футзал за сезон 2015-16. Това стана факт, след като варненският тим победи и във втория финал своя съперник за титлата „Левски София Запад“. Този път футболистите на Димитър Пантев се наложиха с 5:2. Припомняме, че в първия финал „Гранд Про“ победи със 7:6 след изпълнение на дузпи.

Както и в първия финал, двата отбора направиха интересен и равностоен мач, на който се насладиха зрителите в зала „Орловец“ в Габрово и тези на You Tube канала на Българския футболен съюз - BFU TV. Целият мач може да бъде видян тук - https://www.youtube.com/watch?v=hI95BrwP3u8

Варненци поведоха с 2:0 до 12-ата минута с головете на Веселин Геренски и Александър Степич. Така завърши и първата част.

Малко след началото на второто полувреме Георги Карагеоргиев направи резултата класически - 3:0, и респективно задачата на „Левски София Запад“ за обрат много трудна. В 30-ата минута Даниел Несторов даде надежда на „сините“, а две минути по-късно капитанът Койчев намали разликата в резултата до 2:3. Само за две минути обаче Димитър Петев и Ненад Райчич вкараха два гола, за да решат срещата в полза на „Гранд Про“, оформяйки крайното 5:2.

„Левски София Запад“ : Андреев, Тодоров, Цветанов, Койчев/ Димитров, Стойков, Василев, Костов, Здравков, Шутев, Добринов, Марков, Несторов.

„Гранд Про“ (Варна): Иванов, Карагеоргиев, Пантев, Колев/ Петев, Герасимов, Геренски, Никулич, Димов, Димитров, Хаджиев, Степич, Райчич