Пловдивски шахматисти обраха медалите на турнира "За младите надежди"

13:48, 08 май 16 / Спорт 25 360 Шрифт:
Състезателите на шахматен клуб "Пловдив" обраха медалите във възрастите до 18 години на турнира "За младите надежди". Надпреварата се проведе от 3 до 7 май в хотел "Империал" в Пловдив, в седем кръга по правилата на класическият шахмат. Медали и награди бяха предвидени във възрастовите групи до 8 г., до 14 г., до 18 г., до 35 г. и сеньори над 60 г.

Във възрастовата група до 8 години златен медал грабна Симеон Тодев, а сребърният бе за Габриела Зънгарова. Класирането се извършва на база генерално класиране - без разделение за момчета и момичета

В категория до 14 години златния медал завоюва Галя Читакова, сребърният остана за Мартин Малинов, а бронзовият - за Иван Караджов. Виктор Боев пък стана победител във възрастовата група до 18 години.

Турнирът е първи от общо три предвидени по проект на ШК "Чесбомб" от общинската програма "Пловдив за младите" и дава добра възможност за израстването на младите пловдивски шахматисти.