„Черно море“ не намери сили и за равенство в Монтана

20:06, 10 май 16 / Спорт 25 357 Шрифт:
„Монтана“ успя да вземе трите точки от „Черно море“ и на собствен терен. „Моряците“ отстъпиха с 2:3 на съперника си в мач от 33-ия кръг на първенството в „А“ група.

Първа възможност за гол се отвори пред домакините. В 9-ата минута Иван Коконов се озова сам срещу Георги Китанов след грешка на Михаил Венков, но вратарят на „моряците“ успя да спаси. Малко по-късно варненци направиха опит да отбележат, но ударът на Георги Илиев не беше много силен и Христо Ианов опази вратата си.

В 28-ата минута Иван Коконов даде преднина на своите. Сергей Георгиев центрира успоредно на голлинията и бившият футболист на „Черно море“ не сбърка за 1:0. Радостта на тима от Монтана обаче трая две минути. В 30-ата минута Симеон Райков изравни, след като засече подаване на Тодор Паланков в наказателното поле.

Малко преди почивката на Никола Спасов му се наложи да направи принудителна смяна. След сблъсък с играч на „Монтана“ Стенио дос Сантос се озова на земята и дори имаше съмнения, че си е глътнал езика. На негово място в игра влезе Марк Клок.

Второто полувреме също не започна добре за „Черно море“. „Моряците“ отново се оказаха в ролята на догонващи, след като в 54-ата минута Иван Стоянов даде отново преднина на своите, отбелязвайки и първия си гол за „Монтана“. Малко след това домакините отново имаха възможност да стигнат до трети гол, но след удара на Владимир Мичев топката попадна в защитник на варненци. В 68-ата минута коженото кълбо попадна във вратата на Китанов, но не беше зачетен гол заради засада.

„Моряците“ отново изравниха резултата – в 81-ата минута. Това стана след изпълнение на дузпа, която реферът Георги Кабаков отсъди за нарушение на Георги Ангелов срещу Пламен Николов. Зад топката на бялата точка застана Матиас Курьор и докара нещата до 2:2. седем минути по-късно попадение на домакините отново беше отменено заради засада. Този път във вратата на Китанов се разписа юношата на „моряците“ Атанас Илиев, но радостта му беше напразна. В дадените от рефера Георги Кабаков допълнителни 3 минути Илиев все пак се разписа и така донесе победата за „Монтана“.

„Монтана“: Христо Иванов, Йордан Тодоров, Георги Ангелов, Иван Михов (87 - Атанас Илиев), Христофор Хубчев, Оливие Боне, Иван Минчев, Иван Коконов, Владимир Мичев, Иван Стоянов (72 - Петър Атанасов), Сергей Георгиев

„Черно море“: Георги Китанов, Михаил Венков, Траян Траянов, Пламен Николов (84 - Бекир Расим), Мамуту Кулибали, Георги Илиев, Стенио дос Сантос (43 - Марк Клок), Тодор Паланков, Симеон Райков, Матиас Курьор, Владислав Романов (58 - Бакари)