Младшата на „Черно море“ не успя да обърне „Левски“ под моста/ Снимки

13:47, 15 май 16 / Спорт 25 283 Шрифт:
Младшата възраст на „Черно море“ загуби битката с връстниците си от „Левски“ на свой терен. „Моряците“ на Георги Попов отстъпиха с 1:3 на „сините“ в мач от 32-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Домакините започнаха надъхано двубоя и през първите 10 минути пропиляха няколко изгодни положения. Така се стигна до 12-ата минута, когато при едно балонно центриране и грешка в отбраната на варненци гостите откриха резултата. Следващите 10 минути „сините“ свалиха интригата, като отбелязаха нови две попадения след контраатака и разбъркване пред вратата на „моряците“. В 32-ата минута Калоян Диев върна едно попадение, а малко по-късно Емил Янчев пропусна да реализира дузпа и това се оказа преломен момент в мача.

След почивката „Черно море“ имаше териториален превес, но не можа да пробие отбраната на „Левски“.

За клубния сайт треньорът на „Черно море“ Георги Попов заяви, че е разочарован от загубата, тъй като според него пропиляните възможности в началото и за пореден път лесно допуснатите голове са се оказали решаващи за крайният изход.