В Ловеч приключи републиканското първенство по борба за деца при класиците

14:46, 15 май 16 / Спорт 25 421 Шрифт:
В Ловеч днес приключи републиканското лично - отборно първенство по класическа борба за деца, което се проведе през почивните дни. Турнирът събра младите надежди от родните клубове, а в схватките участваха общо 210 състезатели.

Най-много медали и отборна титла спечелиха борците на "Рилски спортист" (Самоков) с общо резултат от 52 т., следвани от "Надежда - 2014" Оряхово с 41 т. и отборът на Ловеч с 31 т.

Съдийската комисия определи за най - техничен борец бургазлията Мартин Димитров, който стана шампион в категория до 47 кг. Призът за най - резултатен състезател грабна Димитър Рачев от тима на Царево "Крали Бимбалов", който стана първенец при 42 кг.

Следващата седмица Русе е домакин на международния турнир "Русенски легенди", в който ще мерят сили момчета и момичета във възраст "кадети".