Ахмед Насеф финишира с най-добро време в маратона

14:53, 15 май 16 / Спорт 25 307 Шрифт:
Ахмед Насеф спечели провелия се днес първи маратон в морската столица. Мароканецът с италиански паспорт финишира с най-добро време на площад „Независимост“, изминавайки класическата дистанция от 42,195 метра за 2,19,51 часа. Венецът на победител му беше поставен от кмета на Варна - Иван Портних, и министъра на спорта Красен Кралев. Ахмед Насеф не скри, че бягането е било трудно, но е готов отново да участва догодина.

Втори се нареди кениецът Кенеди Кипкиуги - 2,20,08 часа, а трети финишира сънародникът му Патрик Муриуки, с 2,22,34 часа.

При жените първа стана Еверлин Косгей от Кения с 2,27,56 часа, след нея останаха българките Добринка Шаламанова - 2,38,05 часа, и Таня Димитрова - 2,39,06 часа.

Участниците в класическата дистанция бяха 41 мъже и 14 жени, а в трите дистанции се пробваха общо 274 състезатели.