„Спартак“ си осигури място във „В“ група след разгром над „Бозвелийско“

19:44, 15 май 16 / Спорт 25 265 Шрифт:
Отборът на „Спартак“ вече си осигури място в Североизточната „В“ група. „Соколите“ минаха и през „Бозвелийско“, отнасяйки ги с 6:2 и нямат вече грижи за последния кръг от „А“ окръжна.

Спартаклии откриха головата си сметка 15-ина минути след началото на мача. Тогава Ивайло Русев преодоля двама от защитниците и вратаря на домакините. „Бозвелийско“ бързо се върна в мача и изравни. Радостта им обаче не трая дълго, тъй като Иван Добрев отново даде преднина на своите. До почивката Владислав Мирчев докара нещата до 4:1. Първо Ивайло Русев го изведе и той преодоля бранител на домакините, а след това се разписа след изпълнение на дузпа.

През второто полувреме отново Мирчев се справи със защитник на „Бозвелийско“ и изненада неприятно вратаря, заформяйки хеттрика си в мача. Кристиан Славов отбеляза шестия гол с удар от въздуха. На домакините силите им стигнаха само да върнат още едно попадение.