Силно представяне на РУ в Националната универсиада

12:27, 16 май 16 / Спорт 25 330 Шрифт:
С 4 златни, 1 сребърен и 5 бронзови медала Русенският университет е на четвърто място сред 25-те висши училища, които участваха в третата Национална студентска универсиада, съобщават от РУ "Ангел Кънчев".

Успешното начало беше дадено от лекоатлетите още в първия състезателен ден. Два златни медала спечели четвъртокурсничката от филиала в Силистра, Мария Данкова, която победи в дисциплините 100 метра и на 400 метра гладко бягане.

Златен медал заслужи и Николай Пенчев в дисциплината “хвърляне на копие“. В плуването Боян Боянов на 50 метра отново бе сред медалистите – със силна финална част той се окичи с бронзовия медал.

Състезателите по спортно ориентиране също се представиха успешно. Студентът, магистърска програма Хюсеин Кехайов грабна златния медал в спринтовата дистанция при изключителната конкуренция от представителите на Националната спортна академия.

На следващия ден в класическата дистанция се класира четвърти. В отборното класиране по спортно ориентиране русенските студенти са втори. Заслугата е и на Ивелин Тодоров, Георги Христов и Цветелин Пламенов.

Състезателките по тенис на маса- бронзов медал в отборното класиране (Моника Цанева и Стелияна Николаева). Моника извоюва и още два бронзови медала – индивидуално и на смесени двойки.

Отборите по баскетбол и волейбол също имаха силно представяне. След редица победи в предварителните групи те попаднаха във финалните четворки и се пребориха достойно за медалите.

Сребърните медали за баскетболистите от Русенския университет завоюваха Георги Минков, Димитър Янчев, Николай Златков, Денис Титов, Иван Алтънов, Радостин Колев, Георги Тодоров, Валентин Илиев, Християн Великов, Цветомир Атанасов, Паоло Василев, Андреан Атанасов. Отборът беше воден от треньора Искра Илиева.

Волейболистите спечелиха бронза по време на финалния турнир. За да стане отличието факт, заслугата е на треньора, Мима Войкова и на състезателите Васил Иванов, Иван Иванов, Милен Хаджипопов, Цветослав Цаков, Павел Ковачев, Милен Радулов, Цанко Цанков, Георги Господинов, Виктор Петров, Гьоккан Мустафа, Иван Печев, Марио Герасимов.