„Моряците“ на Тодор Каменов взеха реванш от „Литекс“

21:24, 18 май 16 / Спорт 25 547 Шрифт:
Старшата на „Черно море“ успя да вземе реванш на „Литекс“ в Ловеч. Възпитаниците на Тодор Каменов и Иван Николов победиха с 3:1 връстниците си в отложена среща от Елитната юношеска група до 19 години. Припомняме, че през есенния полусезон те отстъпиха на ловчанлии с 0:2 в домакинския си мач.

Варненци започнаха по-активно първото полувреме, но пропуснаха да реализират положенията си за гол. В 15-ата минута след контра се стигна до 1:0 за домакините.

„Моряците“ обаче успяха да се върнат в мача. В 40-ата минута Момчил Милков (на снимката) беше изведен сам срещу вратаря на „Литекс“ и изравни.

Веднага след подновяването на играта Стоян Илиев даде преднина на своите. Той засече с глава топка, центрирана от Милков. Последният пък оформи крайното 3:1 за „Черно море“, разписвайки се за втори път.

Наставникът на „моряците“ Тодор Каменов изрази пред клубния сайт задоволството си от престижната победа срещу силен противник.