Ливърпул завърши в топ 4 и се завръща в Шампионска лига

19:28, 21 май 17 / Спорт 25 290 Шрифт:

Ливърпул финишира в топ 4, след като се наложи на "Анфийлд” с класическото 3:0 над Мидълзбро в заключителния кръг на Висшата лига.

„Мърсисайдци” постигнаха изключително важна победа над изпадналия отбор от северна Англия, което им бетонира участието в плейофите за влизане в групите на Шампионска лига, предаде БГНЕС.

Прекият конкурент на играчите на Юрген Клоп Арсенал също постигна победа над Евертън с 3:1, но „артилеристите” ще финишират извън топ 4, което се случва за първи път от 18 кампании.

Иначе срещата започна равностойно, като и двата отбора имаха своите възможности за гол. Такъв дойде в добавеното време на първата част, като негов автор бе Вайналдум, с което домакините се оттеглиха на почивката с минимална преднина.

След подновяването на играта Коутиньо удвои в 51-та минута, а пет по-късно Лалана вкара за 3:0.

Победата и спечелените три точки увеличиха актива на Ливърпул до 76 пункта, което бе с една повече спрямо финиширали на пето място Арсенал. Трети в таблицата е Манчестър Сити, който завърши със 78.