Синът на либерийския президент вкара първия си гол за САЩ

11:50, 29 май 18 / Спорт 25 456 Шрифт:

Нападателят на "Пари Сен Жермен" Тимъти Уеа отбеляза първия си гол за националния отбор на САЩ. 18-годишният талант се разписа в приятелския двубой срещу Боливия в Честър, Пенсилвания, спечелен от янките с 3:0.

Уокър Цимерман даде преднина на домакините в 36-ата минута, Джошуа Сарджънт покачи на 2:0 в 52-ата, а седем минути по-късно Тим Уеа оформи класическия резултат.

Това беше втори мач за него с националната фланелка на САЩ. Неговият баща Джордж Уеа спечели "Златната топка" през 1995 г., а славната си футболна кариера проведе в тимовете на Монако, "Пари Сен Жермен", "Милан", "Челси", "Манчестър Сити" и Марсилия. За националния отбор на Либерия вкара 22 гола в 60 мача.

Джордж Уеа победи на президентските избори в Либерия и през януари тази година официално встъпи в длъжност като държавен глава.